Güvenlik Sistemleri

PY Bilişim Teknolojileri olarak bizler güvenlik kameraları, alarm sistemleri, güvenlik ekipmanları ve Personel devam kontrol sistemleri (PDKS) konusunda ihtiyaç duyduğunuz doğru çözümler ve yatırımlarınız için tecrübeli ekibimiz ile yerinde keşif yapıyor, projeler oluşturuyoruz.

Kamera

PY Bilişim Teknolojileri, ihtiyacınız olan tüm IP kamera sistemlerinin tedariği konusunda sizlere marka bağımsız destek olabilmekttedir.

Günümüz teknolojisinin getirmiş olduğu tüm avantajlar ile takip ve kontrol altında tutmak istediğiniz tüm alanlarınızı en yüksek görüntü kalitesi ile görüntüleyebilmenizi ve izleyebilmenizi sağlıyoruz.

– Bullet tipi kamera
– Dome tipi kamera
– Balık gözü geniş açı kamera
– Yüz tanıma teknolojisine sahip kamera
– PTZ kamera

featured-security-camera.jpeg
kamera 1

Özel yaşam alanları ve ticari alanların güvenlik amacıyla izlenmesi ve kayıt altına alınması için kullanılan Kapalı Devre Tv Sistemleri, güvenliğin yanı süreçlerin kontrolü ve için de oldukça yaygınlaşmış olan temel güvenlik çözümlerinden biridir. Güvenlik amaçlı kurulan Kapalı Devre TV Sistemleri, genel olarak binaya giriş ve çıkışların ve ortak kullanım alanlarının izlenmesi ile birlikte sirkülasyonun görüntülenmesi ve denetlenmesi amacıyla kullanılmaktadır. Güncel teknoloji dahilinde bu sisteme aynı zamanda lokal ve uzak mekanlardaki görüntüleri izleme ve kayıt altına alma mümkün olmaktadır.

Personel Devam Kontrol Sistemleri ( PDKS )

Personel Devam Kontrol Sistemleri ( PDKS ) personel mesai takip, yetki sınırlandırması ve özel yetkiye dayalı alanlar oluşturulmak istendiği taktirde yüz tanıma, parmak izi okuma veya kartlı geçiş gibi alternatifler ile ilgili alana giriş ve çıkışların kontrol ve kayıt altında tutulmasını sağlar.
PERSONEL TAKİP SİSTEMİ NEDİR?

İşletmelerin çalışanlarının giriş ve çıkış saatlerini kapsamlı ve ayrıntılı olarak kayıt altında tutan, raporlayan, çalışma saatlerine, yemek molalarına, fazla mesailere, tatillere, ücretli/ücretsiz izinlere göre bordro ayarlayabilen akıllı otomasyon sistemine PDKS personel takip sistemi, yani personel devam kontrol sistemi adı veriliyor.

Personel takip sistemi, çeşitli ölçekteki işletmelerin personel devamlılığı kontrolünde ihtiyaca göre profesyonel çözümler üretiyor. PDKS sistemleri müşterilerine özel hazırladığı yazılımı ile çalışma alanlarında verimliliği arttıracak desteği sunuyor. Personel takip sistemlerinde kullanılan özel yazılımlar ile aylık maaş ve fazla mesai hesaplama ve geriye dönük kontroller kolaylıkla sağlanıyor. Gün gün tutulan mesai saatleri ve hesaplamaları depolanıyor, belirli tarih aralıklarını çekilerek raporlamaya olanak sağlıyor.

PERSONEL TAKİP SİSTEMİ NASIL SEÇİLİR?

Personel devam kontrol takip sistemleri kurulumunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; sistemin kullanılacağı sektörün göz önünde bulundurulmasıdır. Örneğin, deri sektöründeki bir işletmede kullanılan kimyasal içeriklerden dolayı personelin parmaklarındaki aşınmalar parmak izi okuyucu cihazların kullanımına olanak vermez.  PDKS sistemlerinin kurulumunun yapılabilmesi için öncelikle personelin giriş çıkış yapacağı noktalar belirlenmelidir. Belirlenen noktalara personel takibi için kullanılacak cihazlar monte edilir. Personel takibi için iş yerinin mimari düzeni, fiziki konumu, müşterinin talebi ya da yapılan işin sektörüne uygun olacak biçimde kart okuyucu terminal, parmak izi okuyucu terminal ya da yüz tanıma terminali ihtiyacı saptanmalıdır. Bir iş yeri için personel devam kontrol takip sistemlerinden yüz tanıma terminali kullanılacaksa, terminalin okuyucu kamerası güneş ışınlarının direkt olarak geldiği yöne doğru montaj yapılmaması dikkat edilecek önemli noktalardan biridir. Eğer yüz tanıma terminalinin kamerası güneşe ışınları yönüne doğru olursa yüz okuma işlevini yerine getirmesi imkânsız hale gelir.

Personel devam kontrol sistemleri konusunda hemen her ölçekteki işletme, kamu kurum ve kuruluşlar ile özel iş yerleri gibi alanlarda konusunda uzman ve deneyimli teknik servis ekipleri titizle çalışma sunuyor. Türkiye’nin dört bir yanında işletmelere özel ihtiyaçları belirleyerek, doğru donanımların gerektiği düzeyde kullanılmasını ölçümler ve titizlikle kontrollerinin yapılmasını sağlayarak, kullanıma hazır hale gelmesini sağlar.

PERSONEL TAKİP SİSTEMİ NERELERDE KULLANILIR?

Özellikle toplu giriş çıkışların yoğun olduğu hastane, üniversiteler, fabrikalar ve özel şirketler gibi alanlarda Varnost personel takip sistemleri ile personelin veya kişilerin giriş ve çıkışları kontrol altına alarak, kontrollü ve güvenli giriş çıkışların yapılmasına imkân sağlıyor.

Yüz Tanıma PDKS Sistemi

Parmak İzi PDKS Sistemi

zkteco-sc405-id-kartli-gecis-sistemi-a29

Kartlı PDKS Sistemi

Turnike Sistemleri

Turnike Sistemleri Neden Önemli?

Turnikeli geçiş kontrol sistemleri,  kontrol sistemleri içerisinde en önemlilerinden biridir. Geçiş kontrol amacına yönelik olan turnike seçimi orada uygulanmak istenen güvenlik sistemi ile bağlantılıdır. Farklı çeşitlerde ki turnikeler ile firmalara giriş – çıkış saatleri, ziyaretçiler, yemekhaneler, stadyumlar, vb. gibi bir çok yer kontrol altına alınabilir.İsteğe göre turnikelerin üzerine parmak izi okuyucu; kart okuyucu veya yüz tanıma okuyucuları monte edilir. Turnike çeşitlerini; tripod turnikeler; hızlı geçiş turnikeleri; boy turnikeleri ve vip turnikeler olarak 4 ana başlıkta toplayabiliriz.

TURNİKE ÇEŞİTLERİ

Optik Turnike

Tripod Turnike

Swing Gate

Tam Boy Turnike

Turnike sistemlerinde isteğe göre turnikelerin üzerine parmak izi okuyucu; kart okuyucu veya yüz tanıma okuyucuları monte edilebiliyor. Özel ya da kamu kurum ve kuruluşlarında kullanılan turnike çeşitlerini tripod turnikeler, optik turnikeler, swing gate ve küpeşteler olarak adlandırıyor. Py, aynı zamanda kalabalık grupları karşılamak ve güvenlik altına almak amacıyla stadyum gibi alanlarda kullanılmak üzere özel tasarlanmış tam boy (kafes) turnikeler tasarlıyor.

PY BİLİŞİM olarak müşterilerimizin farklı ihtiyaçlarına göre sunduğumuz turnike sistemlerinden geçiş yapan kişilerin bağımsız biçimde uzaktan geçiş izni ile geçişi sağlanabiliyor. Turnikeler üzerine monte edilebilen kart okuyucuları her iki yönde monte edilebiliyor. Turnikeler paslanmaz çelikten üst tabla ya da yan panel seçenekleri ile müşteriye özel olarak tasarlanabiliyor ve hem iç hem de dış mekânlarda kullanılabilen seçenekler sunuyor.

PY BİLİŞİM, firmalara özel çözümler üretirken, talep edilen ve ihtiyaç duyulan sistemi hatasız ve tam bir şekilde teslim ederek, satış ve montaj sonrasında da eksiksiz teknik servis hizmeti vermeyi ilke edinmiştir. Müşterilerimize en mükemmel hizmeti sunmak için uzman kadromuzla titizlikle çalışıyoruz.