Digital Signage & Videowall

PY Bilişim Teknolojileri, Digital Signage, Akıllı Ekran,  videowall ve toplantı odası çözümlerinin yanı sıra iç mekan ve dış mekan  led çözümlerimiz ile görüntüleme adına ihtiyaç duyduğunuz her konuda sizin yanınızdadır.

DIGITAL SIGNAGE

Digital Signage, hemen hemen her alanda ve sektörde kullanılabilen yeni nesil yayın, reklam, duyuru ve bilgilendirme sistemlerinin tamamıdır. Kurum kuruluş ve her alanda faaliyet gösteren tüm sektörlere yönelik olarak uyarlanabilen bu sistem, tek bir yöneticiye yerel ve uzak olarak bağlı bir ağ sistemi üzerinden internetin var olduğu her bir dijital ekrana zengin medya içerikleri aktarmaya ve yayınlamaya yarar.

Digital signage sistemleri, görsel içerikleri oynatabilen ve ekran yönetimi sağlayabilen bir yönetim sistemidir. Tek bir merkezden ya da birden çok şubeden yönetilebilen farklı bölgelerdeki her boyutta ve çözünürlükteki ekranlara resim, video, haber, kayan yazı, rss beslemeleri, power point sunumları, pdf belgeleri, hava durumu, yol bilgileri, trafik durumu, döviz ve para bilgileri, uçuş bilgileri, flash animasyonlar, internet sayfaları, video animasyonları ve buna benzer sayısız içeriğin hızlı ve düzenli bir şekilde iletilmesini sağlayan bir sistemdir.

Digital signage sistemleri, görsel içerikleri oynatabilen ve ekran yönetimi sağlayabilen bir yönetim sistemidir. Tek bir merkezden ya da birden çok şubeden yönetilebilen farklı bölgelerdeki her boyutta ve çözünürlükteki ekranlara resim, video, haber, kayan yazı, rss beslemeleri, power point sunumları, pdf belgeleri, hava durumu, yol bilgileri, trafik durumu, ekonomi bilgileri, uçuş bilgileri, flash animasyonlar, internet sayfaları, video animasyonları ve buna benzer sayısız içeriğin hızlı ve düzenli bir şekilde iletilmesini sağlayan bir sistemdir. 

PY Bilişim Teknolojileri olarak bizler, Digital Signage alanında uzun yıllara dayanan tecrübe ve birikimler sayesinde müşterilerimize her zaman en güvenilir ve görsel olarak en ilgi çekici donanım ve yazılım çözümlerini sunmaktayız.

Digital Signage Kullanım Alanları

Digital Signage, özellikle reklam ve bilgilendirme amacıyla kullanılmakla birlikte kendi içerisinde farklı kullanım alanına sahiptir

Bilgilendirme Amaçlı Kullanım

İnsanların yoğun olarak bulunduğu noktalarda yer alan kullanım şeklidir. Özellikle bekleme yapılan yerlerde etkisi en üst seviyeye çıkan bigilendirme yöntemidir. Yapılan araştırmalara göre Digital Signage sistemlerinden en etkili verim , insanların bekleme yaptıkları noktadan alınmıştır. Digital Signage sayesinde bekleme sırasında insanları işletme hakkında bilgilendirebilir, yönlendirebilir, ürün ve hizmetlerden haberdar edebilirsiniz. Ayrıca bu bekleme zamanını değerlendirerek farklı işletmelerden ekranlarınıza reklam alarak bu durumu kazanca bile çevirebilirsiniz. Bu sayede hem ürün ve hizmetleriniz hakkında insanları bilgilendirebilir aynı zamanda insanların bu süre içerisinde sıkılmalarını önleyebilirsiniz.

Herhangi bir sektörden bağımsız olarak genellikle insanların çokça vakit geçirdiği havaalanı, AVM’ ler, bankalar, bekleme salonları, vezneler, iletişim noktaları, okul vs. gibi yerlerde sıkça kullanılmaktadır.

Reklam, Promosyon, Tanıtım ve Duyuru        Amaçlı Kullanım

Genel olarak tüm sektörlerdeki işletme, kurum ve kuruluşlar gerek duyuru, gerek bilgilendirme gerekse reklam, promosyon ve ürün tanıtımı yaparak hedeflediği kitleye bir çok mesaj iletmeye çalışmaktadır. Bu sebepten dolayı Digital Signage,Reklam, Promosyon, Tanıtım Duyuru alanında ihtiyaç duyulan bir sistem olma özelliğine sahiptir. Bu alanda Digital Signage çok değişik maksatlarla kullanılabilir.

İnteraktif Kullanım

Digital Signage’ in bir başka kullanım amacı da dokunmatik interaktif uygulamalarla birleşiminden ortaya çıkar.

Kiosk cihazları üzerinde çalışabilen özel interaktif uygulamalar sayesinde işletme veya kurum içerisindeki veri tabanına bağlantı kurularak ERP sisteminden girilen veriler interaktif uygulamaya entegre edilebilir.

Özellikle bina girişleri veya belirli istasyonlara yerleştirilen bu cihazlar sayesinde merkezi bir noktadan girilen veri, interaktif olarak ekranlara yansıyarak insanların dokunmatik olarak kullanmalarını sağlar.

Toplantı Bilgileri ve Yönlendirme

Oteller ve konferans salonları gibi birden çok toplantı salonunun bulunduğu yerlerde insanları doğru salona yönlendirebilmek ve olası karışıklığı önlemek amaçlı kullanılır. Toplantı salonu ekranlarına bu bilgilerin yansıtılabilmesi için özel yazılımlar kulanılmaktadır.

Digital Signage yazılımının Outlook takvimi ile entegre çalışabildiği bu uygulamada takvim üzerinden girilen toplantı istekleri gerçek zamanlı olarak salon kapılarına yansıtılabilir..

Hangi salonda hangi toplantının yapılacağı ve aynı zamanda saat tarih bilgilerinin de ekrana yansıtılarak resepsiyon ve lobi gibi alanlarda yönelndirme amacıyla kullanılır.

VIDEOWALL

VIDEOWALL SİSTEMLERİ

Birden çok ekranın birleşimiyle istenilen boyutlara çıkarılabilen Video Wall ekranlar  özellikle, daha büyük alanlarda daha iyi etki yaratmaktadır.

Video Wall ekranlarda gerek dünyanın en büyük markalarıyla gerekse kendi özel tasarım çözümleriyle her sektöre yönelik çözümler sunan ,montaj ve içerik aşamalarında sizlere anahtar teslim sistemler sağlamaktadır.

Mekanınıza uygun olan Video Wall‘ a karar verme aşamanızda, uzman ekibimiz yerinde keşif yaparak müşterilerimize tavsiyelerde bulunmaktadır.

Gerektiğinde 3 boyutlu çizimler ile ürünü gözünüzde canlandırmak adına size gereken tüm desteği sağlamaktayız.

Videowall ekranları aşağıdaki genel alanlardaki kullanımların yanında daha farklı amaçlara da hizmet edebilmektedir.

  • Hastaneler,
  • Tv stüdyoları,
  • Resepsiyon ve lobiler,
  • Fuar alanları, Defileler,
  • Özel tanıtım ve organizasyonlar,
  • Büyük alanlardaki reklam ve bilgilendirmeler,
  • Komuta merkezleri,
  • Alışveriş Merkezleri

başta olmak üzere Videowall ekranlar sayısız alanda görüntüleme çözümleri sunmaktadır.

AKILLI EKRAN

Günümüz teknolojisinde eğitim kurumları, kurum içi toplantı ve sunumlarınız için düşük maliyet yüksek kullanılabilirlik odaklı akıllı ekran çözümleri ile toplam sahip olma maliyetinizi minimuma indirirken sağladığı kullanım kolaylığı ile sunumlarınızı çok daha verimli ve kolay hale getiriyor.
20 Nokta Dokunmatik
Aynı anda birden fazla kişi kullanabilir

Viewsonic IFP serisi ekranlar aynı anda 20 noktadan dokunmatik desteği sağlamaktadır. Bu sayede ekran başında aynı anda birden fazla kişinin çalışmasına imkan sağlanarak sunumlarınız ve grup çalışmalarınız daha verimli hale gelmektedir.

Zahmetsiz Ekran Paylaşımı
Ek ürün yada kabloya ihtiyacınız yok

Viewsonic IFP serisi akıllı ekranlarda dahili olarak bulunan cast teknolojisi ile kullanıcılar sahip olduğu Apple, Windows, Android ve Ios işletim sistemi kullanan platformda ki cihazları ile kablosuz olarak karşılıklı ekran paylaşımı sağlayabilirler ve bunun için ektra herhangi bir yazılım ve donanıma ihtiyaç duymamaktadır

Ortak Çalışma İçin Hazır
Çalışma alanınıza siz karar verin

Viewsonic sahip olduğu dahili zoom ve myviewboard yazılımları ile birlikte size çalışma alanı özgürlüğü sunuyor. Cep telefonunuz, tabletiniz veya bilgisayarınızın yanınızda olduğu her yerden ofisteki akıllı ekrana bağlanabilir, sanki yanıbaşındaymış gibi yapılan sunumlara katılım sağlayabilirsiniz

Floating Pen
İstediğiniz zaman not alın

İki parmakla dokunarak açılan ViewBoard Floating Pen uygulaması ile sunum esnasında hangi ekranda olduğunuzu önemsemeden dilerseniz powerpointdosyalarına, dilerseniz metin belgelerine veya usb diskinizde bulunan veya harici bir kaynaktan yansıtmakta olduğunuz görüntülerin üzerine yani kısaca ekranda gördüğünüz her görüntünün üzerine dilediğiniz notu yazabilirsiniz